Projekt: „AKTYWNA INTEGRACJA Z FUNDACJĄ ELBLĄG”

Projekt pn. „Aktywna integracja z Fundacją Elbląg”  adresowany jest do 40 osobowej grupy obywateli państw trzecich w tym migrantów z Elbląga i powiatu elbląskiego.

Celem projektu jest wzrost aktywności i integracji społecznej wśród 40 osób- obywateli państw trzecich, w tym migrantów oraz ich rodzin i otoczenia z wykorzystaniem instrumentów aktywnej integracji o charakterze społecznym, kulturalnym i zielonych umiejętności w okresie od 1.08.2024 r. do 31.07.2026 r. (I edycja: 01.08.2024 – 31.07.2025 r. , II edycja 01.08.2025 – 31.07.2026 r.). W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące formy wsparcia:

1. Pogłębiona diagnoza – identyfikacja potrzeb, zasobów, potencjału i predyspozycji – zbudowanie Indywidualnej Ścieżki Rozwoju.
  2. Aktywna integracja o charakterze społecznym – indywidualne wsparcie psychologa, konsultanta rodziny, coacha, poradnictwo specjalistyczne prawne i społeczno-obywatelskie), grupowa aktywizacja społeczna (warsztaty z praktycznych informacji różnych aspektów życia w Polsce, warsztaty z języka polskiego)
  3. Aktywna integracja o charakterze kulturalnym – grupowa aktywizacja kulturalna poprzez cykl warsztatów „Poznajemy polską tradycję”: warsztaty z kuchni polskiej, tradycji świąt w Polsce – Bożę Narodzenie, tradycji świąt w Polsce – Wielkanoc, włącznie przez taniec polski, grupowe wyjście do teatru/kina oraz zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku.
  4. Aktywna integracja „zielone umiejętności” – warsztaty z podnoszenia świadomości i szacunku dla środowiska.

Projekt Realizowany w partnerstwie z Gmina Miasto Elbląg – realizatorzy Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu oraz Elbląskie Centrum Usług Społecznych

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027

Logotyp funduszy europejskich

• Wartość projektu: 569 400,00 zł