„WSPARCIE RODZINY”

 

Logotyp funduszy europejskichProjekt „Wsparcie Rodziny” skierowany jest dla osób najbardziej potrzebujących wsparcia, rodzin w trudnej sytuacji życiowej, osób z największymi deficytami w zakresie kompetencji społecznych, dzieci i młodzieży.

Cel projektu:  wzrost integracji społecznej, poprawę dostępności oraz jakości usług społecznych dla 60 osób (36 kobiet i 24 mężczyzn) oraz rodzin zamieszkujących Gminę Elbląg i Miasto Elbląg w okresie od 01.04.2025 do 31.03.2027 r. (01.04.2025 – 31.03.2026 r. – I edycja, 01.04.2026 – 31.03.2027 r. – II edycja). W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące formy wsparcia:

  • Diagnoza i indywidualny plan wsparcia
  • Warsztaty i treningi interpersonalny, nauka nazywania emocji i kierowania nimi, rozwiązywanie problemów w rodzinie
  • Zajęcia dla rodzin – komunikowanie się w rodzinie bez przemocy, uzależnienia, skuteczna komunikacja z dzieckiem, zdrowy styl życia, umiejętności psychospołeczne, kompetencje społeczne
  • Indywidualne wsparcie psychologiczne, konsultanta rodziny, coacha rodzinnego i prawne
  • Specjalistyczna pomoc: fizjoterapeuta, logopeda, pedagog, dietetyk
  • Terapia indywidualna, małżeńska i partnerska oraz rodzinna
  • Dobre praktyki – spotkania/grupy wsparcia z innymi rodzinami wspierającymi

Projekt „Wsparcie Rodziny”, realizowany w partnerstwie z Gmina Miasto Elbląg, realizator Elbląskie Centrum Usług Społecznych

Projekt  jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na lata 2021 – 2027 (program regionalny: Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021 – 2027).

 

 

  • Wartość projektu: 864 500,00 zł
  • Wkład UE: 734 825,00 zł
  • Wkład Krajowego Budżetu Państwa: 84 275,00 zł

Realizacja Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Organizacji Pozarządowych – edycja 2025

Program „Opieka wytchnieniowa” dla Organizacji Pozarządowych – edycja 2025 adresowany jest do 10 osób – zamieszkujących na terenie Gminy Miasto Elbląg członków rodzin osób z niepełnosprawnościami lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami, sprawujących bezpośrednią opiekę nad tymi osobami, którzy wymagają usługi opieki wytchnieniowej.

Za osobę z niepełnosprawnością uznaje się:

  1. a) dzieci od ukończenia 2 roku życia do 16 roku życia posiadających orzeczenie o niepełnosprawności oraz
  2. b) osoby z niepełnosprawnościami posiadających orzeczenie:
  • o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
  • traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Celem realizacji zadania jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami poprzez czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki nad osobą z niepełnosprawnością, zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację.

Opieka wytchnieniowa będzie udzielana za uprzednią zgodą realizatora:

  • w ramach pobytu dziennego, w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością (8 osób) oraz
  • w ramach pobytu całodobowego, w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością (2 osoby).

Rekrutacja do Programu trwa  do 14 marca 2025  r. lub wyczerpania ilości miejsc. 

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do Programu, otrzymają informację o zakwalifikowaniu do Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Organizacji Pozarządowych – edycja 2025. Wszystkie osoby, które nie zakwalifikowały się do Programu, znajdą się na liście rezerwowej.

*zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w Programie, proszone są o złożenie kompletu dokumentów do Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Organizacji Pozarządowych – edycja 2025. Dokumenty dostępne w załączeniu poniżej (druk w kolorze) oraz w biurze Fundacji ul. Związku Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg, pok. 34.

Załącznik-nr-1-do-Programu-OW-NGO-2025_karta zgłoszenia do Programu

Załącznik-nr-8-do-Programu-OW-NGO-2025_klauzula RODO