KONKURS O TYTUŁ FILANTROPA ROKU 2023

Wiele osób, firm pomaga najbardziej potrzebującym, wspiera szczytne cele realizowane przez organizacje pozarządowe. Ci, którzy otrzymali taką pomoc mogą podziękować swoim darczyńcom w Konkursie o tytuł Filantropa Roku.

Okazana pomoc znaczy bardzo wiele. Wiedzą o tym ci, którzy jej doświadczyli. Jest to nie tylko pomoc finansowa, ale również darowizny rzeczowe, usługi czy wsparcie merytoryczne. Często jedyne co mogą zrobić to zwyczajnie podziękować. Konkurs o tytuł Filantropa Roku daje taką okazję.

Celem Konkursu jest promowanie filantropijnych, prospołecznych postaw ludzi biznesu i osób prywatnych. Tytuł Filantropa Roku 2023 może otrzymać osoba lub firma, która w ubiegłym roku w sposób szczególny przysłużyła się we wspieraniu organizacji pozarządowych (stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, stowarzyszenia kościelne itp.), instytucji użyteczności publicznej (szkoły, uczelnie, szpitale, instytucje działające w sferze kultury i pomocy społecznej itp.) czy osób potrzebujących z Elbląga i powiatu elbląskiego. W pierwszym etapie konkursu liczą się zgłoszenia, których dokonują uprawnione podmioty. Następnie nad wnioskami obraduje kapituła, która podejmuje ostateczną decyzję o przyznaniu tytułu. Każdorazowo wyłaniany jest tylko jeden laureat, który otrzymuje statuetkę Ferdynanda. Kapituła może przyznać także wyróżnienia.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października 2024 r. Formularz wniosku i regulamin konkursu dostępny jest w załączeniu na dole strony oraz w naszej siedzibie przy ul. Zw. Jaszczurczego 17. Dodatkowych informacji można uzyskać bezpośrednio w biurze, telefonicznie 55 236 98 88 lub e-mailem: biuro@fundacja.elblag.pl.

 

1_Regulamin_Konkursu_Filantrop_Roku_XXIV-edycja

2_Wniosek_Filantrop_Roku_XXIV-edycja

3_Zgoda-na-przetwarzanie-danych-osobowych

Projekt: „AKTYWNA INTEGRACJA Z FUNDACJĄ ELBLĄG”

Projekt pn. „Aktywna integracja z Fundacją Elbląg”  adresowany jest do 40 osobowej grupy obywateli państw trzecich w tym migrantów z Elbląga i powiatu elbląskiego.

 

Celem projektu jest wzrost aktywności i integracji społecznej wśród 40 osób- obywateli państw trzecich, w tym migrantów oraz ich rodzin i otoczenia z wykorzystaniem instrumentów aktywnej integracji o charakterze społecznym, kulturalnym i zielonych umiejętności w okresie od 1.08.2024 r. do 31.07.2026 r. (I edycja: 01.08.2024 – 31.07.2025 r. , II edycja 01.08.2025 – 31.07.2026 r.). W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące formy wsparcia:

  1. Pogłębiona diagnoza – identyfikacja potrzeb, zasobów, potencjału i predyspozycji – zbudowanie Indywidualnej Ścieżki Rozwoju.
  2. Aktywna integracja o charakterze społecznym – indywidualne wsparcie psychologa, konsultanta rodziny, coacha, poradnictwo specjalistyczne prawne i społeczno-obywatelskie), grupowa aktywizacja społeczna (warsztaty z praktycznych informacji różnych aspektów życia w Polsce, warsztaty z języka polskiego)
  3. Aktywna integracja o charakterze kulturalnym – grupowa aktywizacja kulturalna poprzez cykl warsztatów „Poznajemy polską tradycję”: warsztaty z kuchni polskiej, tradycji świąt w Polsce – Bożę Narodzenie, tradycji świąt w Polsce – Wielkanoc, włącznie przez taniec polski, grupowe wyjście do teatru/kina oraz zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku.
  4. Aktywna integracja „zielone umiejętności” – warsztaty z podnoszenia świadomości i szacunku dla środowiska.

Projekt Realizowany w partnerstwie z Gmina Miasto Elbląg – realizatorzy Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu oraz Elbląskie Centrum Usług Społecznych

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027

 

Logotyp funduszy europejskich

 

  • Wartość projektu: 569 400,00 zł
  • Wkład UE: 483 990,00 zł
  • Wkład Krajowego Budżetu Państwa: 54 210,00 zł